سبد خرید
1402/02/20

کیف‌های مدرن برای دانشجویان و دانش آموزان

یکی از دغدغه‌های اصلی دانشجویان و دانش‌ آموزان خرید کیفی است که علاوه بر زیبایی، کارایی و ماندگاری نیز داشته باشد. علاوه بر موارد فوق از آنجایی که کیف دانشجویی و دانش آموزی برای ساعات زیادی روی دوش آنها می‌ماند، باید به سبکی طراحی شده‌ باشد که وزن کیف را به درستی تقسیم کرده و فشار زیادی روی یک بخش بدن وارد نکند. در این بخش از دیوید جونز به معرفی کیف‌های مدرن برای دانشجویان و دانش آموزان که تمامی ویژگی‌های بالا را رعایت کند، می‌پردازیم.

کیف‌های مدرن برای دانشجویان و دانش آموزان

نحوه انتخاب کیف دانش آموزی

اول از همه، کیف‌ها باید روی‌شانه بنشینند. علاوه بر این، پهنای نرم و پهن تسمه‌ها برای راحتی و توزیع وزن فرد، مهم است. اگر این قسمت از کیف نازک و سفت باشد، به‌شانه فشار می‌آورد و باعث آسیب به عضلات، بافت‌های همبند و حتی اعصاب و در نتیجه درد می‌شود.

نکته مهم دیگر در خرید کیف با توجه به سایز کودک است. کودکان نباید کیف‌های خیلی بزرگ را حمل کنند. از مهدکودک گرفته تا دانشگاه، کیف‌هایی در هر سایز مناسب برای وزن و قد وجود دارد. اگر با این درک عمل کنید که می‌توانید یک بار آن را بخرید و به مدت ۵ سال از آن استفاده کنید، باعث می‌شود که به سلامت ستون فقرات کودک آسیب برسانید.

 

نحوه استفاده از کیف

حتی اگر یک کیف مناسب برای فرزندتان بخرید، کار به اینجا ختم نمی‌شود. استفاده و قرار دادن کیف نیز مهم است. کیف را نباید زیاد استفاده کرد و باید با بند دوتایی از پشت آویزان شود، نه تک بند! کیف مورد استفاده نباید از ۱۰ تا ۱۵ درصد وزن دانش‌آموز بیشتر باشد. اگر بار سنگین‌تری حمل شود، ستون فقرات در حال رشد کودک به درستی رشد نمی‌کند. 

اگر دانشجو هستید و از کیف‌های تک بند استفاده می‌کنید، باید حواستان به حجم وسایل باشد.

نحوه قرار دادن وسایل در داخل کیف

برای قرار دادن وسایل در داخل کیف نیز قانونی وجود دارد. اگر قرار است وسایل سنگین در کیف قرار داده شود، این قانون باید رعایت شود. وسایل سنگین را باید نزدیک‌تر به پشت و وسایل سبک‌تر را به سمت جلوی کیف قرار دهید.

خانواده‌ها در انتخاب کیف باید به این نکات توجه کنند و در مورد استفاده از آن به فرزندان خود هشدار دهند. کودکان باید این قوانین را رعایت کنند. برای داشتن ستون فقرات سالم کافی است تا خانواده، دانش‌آموز و معلم با هم عمل کنند.

جنس کیف‌های مدرن برای دانشجویان و دانش آموزان

کیف‌های مدرن برای دانشجویان و دانش آموزان در جنس‌های مختلف طراحی و ساخته می‌شوند؛ اما در این بین، جنس چرم یکی از محبوب‌ترین و ماندگارترین جنس در بین کیف‌ها است. به همین جهت، دیوید جونز، انواع مختلفی از کیف‌های دانشجویی را برای شما عزیزان طراحی کرده است که در ادامه نمونه‌هایی از آنها برای شما قرار داده‌ شده است.

بیشتر مطالعه کنید: مقایسه کیف‌های چرم و پارچه

نظرات و سوالات
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کیف‌های مدرن برای دانشجویان و دانش آموزان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *