سبد خرید
1401/06/13

دیوید جونز کیست؟

دیوید جونز پیشروترین خرده فروشگاه برتر استرالیا است که توسط فردی به همین نام در سال 1838 تاسیس شد. برند دیوید جونز قدیمی‌ترین فروشگاه بزرگ جهان است که به طور مداوم فعالیت می‌کند و هنوز با نام اصلی خود تجارت می‌کند. این برند محصولات و خدمات برتر را در بین برندهای ملی و بین المللی در زمینه مد، زیبایی، غذا، فناوری و لوازم خانگی به مشتریان ارائه می‌دهد و در حال حاضر 45 نمایندگی رسمی دارد.

دیوید جونز کیست؟

دیوید جونز پسر توماس جونز، کشاورز نزدیک Llandeilo در ولز، و همسرش نانسی بود. والدین او‌امیدوار بودند که او در کلیسا خدمت کند، اما پسرشان در سن ۱۵سالگی هیچ علاقه‌ای به کشاورزی یا خدمت مذهبی نشان نداد. او خانه را ترک کرد و نزدیک بقالی در کارمارتن شاگردی کرد.

 در سال 1826جونز به لندن نقل مکان کرد، جایی که بلافاصله در یک خرده فروش در خیابان آکسفورد استخدام شد. او قبل از تبدیل شدن به دستیار مورد اعتماد در RN Nicholls، Wood Street، Cheapside چندین بار شغل خود را تغییر داد.

آغاز ایده فروشگاه دیوید جونز

دیوید قبل از مهاجرت به لندن ازدواج کرده‌بود اما همسر وی فوت شده‌بود. سپس در سال 1828در لندن با جین مندر دختر جان مندر از‌ایست اسمیتفیلد ازدواج کرد. اعضای خانواده مندر از حامیان جنبش مذهبی مستقل‌ها بودند و در کار جامعه مبلغان مسیحی غیر مذهبی، انجمن مبلغان لندن، که در آن دیوید جونز توانست تماس‌های متعددی برقرار کند، مشارکت داشتند.

او از طریق ویلئام ویمیس، یکی از دوستان ماندرز، با چارلز اپلتون، تاجری از شهر هوبارت در تاسمانی، استرالیا آشنا شد و همین آشنایی مقدمات تاسیس برند دیوید جونز را رقم زد.

اپلتون در سال 1825یک مغازه در سیدنی باز کرده بود و اکنون در حال بازدید از لندن بود. جونز از نیکولز استعفا داد و با اپلتون وارد شراکت شد و دفاتر استرالیا را تحت این نام اداره کرد. اپلتون و شرکت گنجانده شده است.

در اکتبر 1834 جونز به همراه خانواده‌اش با کشتی بادبانی توماس هریسون به هوبارت سفر کرد، از آنجا با برنامه‌هایی برای توسعه کسب‌وکار خود برای ارزیابی نیاز‌های ساکنان آنجا به لانستون سفر کرد. او در سپتامبر 1835 در مدوی وارد سیدنی شد. رابرت بورن، مبلغ سابق، در زمان غیبت اپلتون، تجارت سیدنی را اداره می‌کرد. شراکت بورن با اپلتون در ۳۱ دسامبر 1835 منقضی شد و پس از آن این تجارت با نام اپلتون و جونز شناخته شد، تغییر نام داد.

جونز طرح بلندپروازانه تأسیس یک فروشگاه بزرگ در سیدنی “بر اساس اصول عمده فروشی معتبر لندن” را دنبال کرد. رابطه با اپلتون به زودی شکاف‌هایی را نشان داد، اپلتون از سیاست اعتباری لیبرال جونز انتقاد کرده بود، در عوض جونز به سود‌های به دست آمده اشاره کرد. با توافق دوجانبه، آن‌ها شراکت را در سال 1838 منحل کردند.

آغاز شرکت دیوید جونز

1838 – 1887 جونز فروشگاهش را در گوشه خیابان جورج و باراک افتتاح کرد. ماموریت آقای جونز این بود که بهترین و منحصر به فردترین کالاها را بفروشد و سهامی که نیازهای روزمره بشر را در بر می‌گیرد حمل کند. موقعیت فروشگاه موسس در شریان اصلی شهر جدید، روبروی اداره پست عمومی، انتخابی عالی بود و فروشگاه کوچک رونق گرفت. دیوید جونز و شرکت نه تنها از اعیان سیدنی، بلکه از شهرک نشینان نیز حمایت می‌کردند.

دیوید جونز در نهایت بازنشسته شد و مدیریت فروشگاه را به شرکای تجاری خود سپرد. متأسفانه فروشگاه با مشکلاتی روبرو شد و دارایی‌های دیوید جونز به Trustees واگذار شد. او از دوران بازنشستگی خارج شد، وام‌های زیادی گرفت و با کمک شرکای جدید و پسرش ادوارد لوید جونز، موفق شد موفقیت فروشگاه را دوباره خلق کند. ادوارد لوید جونز به طور گسترده به خارج از کشور سفر کرده بود و ایده‌های جدیدی را در خرده فروشی به سیدنی آورده بود.

اولین فروشگاه بزرگ استرالیا رشد کرد

دیوید جونز در سال 1887 فروشگاه جورج استریت را بازسازی کرد. این ساختمان دارای اولین بالابر هیدرولیکی شهر بود که مشتریان شگفت‌زده را تقریباً به طرز جادویی از طریق فروشگاه منتقل می‌کرد. محل جدید به خرده فروش اجازه داد تا گسترش یابد و مبلمان و اثاثیه را شامل شود. طرح‌های جدید و واردات، مشتریان مشتاق را شگفت زده و خوشحال کرد. در سال 1890، دیوید جونز اولین کاتالوگ خود را منتشر کرد و بخش سفارش پستی بسته‌ها را به تمام نقاط استرالیا ارسال کرد.

این فروشگاه برجسته‌ترین شهروندان، از اشراف زادگانی مانند پادشاه کاکومبو فیجی و پادشاه جورج تونگا و همسر ملکه او را به خود جذب کرد. دیوید جونز به اتکای خود به واردات فکر کرد و برای اولین بار در تاریخ خود سرمایه گذاری قابل توجهی در طراحی و ساخت محلی انجام داد. دیوید جونز کارخانه مارلبورو استریت، بزرگ‌ترین کارخانه در نوع خود در استرالیا را افتتاح کرد و محصولات متنوعی از لباس گرفته تا صندوق عقب کابین تولید می‌کرد. در سال 1906، دیوید جونز به یک شرکت سهامی عام تبدیل شد و در سال 1920 در بورس اوراق بهادار پذیرفته شد.

دهه 1920

در دهه 1920، دیوید جونز لیمیتد، که اکنون یک شرکت عمومی است، اعلام کرد که قصد دارد یک فروشگاه شهری دیگر بسازد. یک قطعه زمین در خیابان مارکت بین خیابان الیزابت و خیابان کسلریگ خریداری شده بود. تصمیم برای نقل مکان از نظر بسیاری دیوانگی تلقی می‌شد زیرا این منطقه دور از مرکز خرده فروشی شهر در نظر گرفته می‌شد. چارلز لوید جونز جونیور اکنون جانشین برادرش ادوارد به عنوان رئیس دیوید جونز لیمیتد شد.

تجارت در زمان جنگ

به مناسبت صدمین سالگرد تأسیس فروشگاه، فروشگاه دیگری در خیابان مارکت توسط نخست وزیر بیلی هیوز در سال 1938 افتتاح شد. اما بلافاصله پس از آن جنگ جهانی دوم آغاز شد و فروشگاه جدید توسط وزارت مهمات اشغال شد. در طول جنگ جهانی دوم، دیوید جونز به تجارت، با وجود جیره‌بندی، روزهای سخت و از دست دادن کارکنان برای نیروهای مسلح، ادامه داد.

رکود بعد از جنگ

دیوید جونز با رژه‌های مد به سبک پاریس در سال 1947 سیدنی را از رکود پس از جنگ بیرون آورد. پیر بالمن زنان سیدنی را مجذوب خود کرد و یک سال بعد، دیوید جونز کلکسیون جدید معروف کریستین دیور را به سیدنی آورد.

مد برای همه

شرکت او تا سال 1959 از 3 به 8 فروشگاه افزایش یافت و در 20 سال آینده به کوئینزلند، قلمرو پایتخت استرالیا، ویکتوریا و استرالیای جنوبی گسترش یافت و یک زنجیره خرده فروشی ملی ایجاد کرد که حال 36 فروشگاه دارد. در سال 1982، دیوید جونز فروشگاه ملبورن، Buckley & Nunn، از جمله املاک آن در خیابان بورک را خرید. اولین فروشگاه دیوید جونز در ملبورن در همان سال افتتاح شد. سه سال بعد، در سال 1985، دیوید جونز فروشگاه بزرگ آدلاید جان مارتینز را خریداری کرد، اما آن را به عنوان یک نهاد مجزا از فروشگاه لوکس‌تر با نام تجاری دیوید جونز اداره کرد.

دهه 1990

در حالی که کسب و کار خرده فروشی از بسیاری جهات تغییر کرد. دیوید جونز تعهد خود را به خدمات در سطح جهانی حفظ کرد که شامل معرفی برنامه وفاداری و معرفی مارک‌های جدید مشهور جهانی بود.

دهه 2000

دهه جدید با ورود مجدد دیوید جونز به بازار استرالیای غربی، معرفی برنامه پاداش سهامداران دیوید جونز و راه اندازی وب سایت دیوید جونز آغاز شد. دیوید جونز یکی از اولین فروشگاه‌هایی بود که سفیری به نمایندگی از برند خود داشت. مورین دووال به مدت 16 سال سفیر دیوید جونز و از سال 1997 تا 2001 مدل آمریکایی لورن هاتون بود. در سال 2001، دیوید جونز مگان گیل را به عنوان سفیر منصوب کرد و او را در کمپین‌های بازاریابی و فیلمبرداری کاتالوگ‌ها معرفی کرد. ارتباط این برند با مشتریان استرالیایی زمانی تقویت شد که در سال 2008، دیوید جونز با سوپر مدل استرالیایی میراندا کر به عنوان سفیر مد قرارداد امضا کرد. در طول این دهه، دیوید جونز روی استانداردهای تجاری و خدمات بصری در فروشگاه‌های خود سرمایه گذاری کرد. پروژه‌های بزرگ بازسازی شامل فروشگاه‌های برجسته خیابان الیزابت، خیابان مارکت و فروشگاه‌های خیابان بورک است.

در سال 2000، فروشگاه بازسازی شده در آدلاید مرکزی پلازا برنده جایزه معتبر بین المللی به عنوان بهترین فروشگاه تازه تکمیل شده در جهان شد. در سال 2008، دیوید جونز امریکن اکسپرس را برای تولید کارت هدف عمومی خود انتخاب کرد و یکی از سخاوتمندانه‌ترین مشوق‌های کارت ذخیره سازی در بازار را ارائه کرد.

سال 2010 و پس از آن

از سال 2010، این شرکت مجدداً در خدمات فروشگاهی ممتاز مانند خرید شخصی و عروسی در Seven در خیابان الیزابت سرمایه‌گذاری کرد. حضور دیجیتالی خود را دوباره برقرار کرد، مشارکت‌های استراتژیک جدیدی را شکل داد و Future Direction خود را به عنوان یک خرده‌فروش کانال Omni ایجاد کرد. نام تجاری دیوید جونز همچنان به عنوان یک خرده فروش تاثیرگذار در مد، زیبایی و خانه امروز نقش اصلی را ایفا می‌کند. با برداشتی واقعاً آرزومند از سبک زندگی ما، ما را با بهترین طراحان استرالیایی و بین المللی در جهان مرتبط می‌کند.

صد و هفتاد و پنجمین سالگرد دیوید جونز یک نقطه عطف فوق العاده است. این شرکت، قدیمی‌ترین فروشگاه بزرگ استرالیا و یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه‌های دنیا، با هر معیاری قابل توجه است. این فروشگاه نمادین در سال 1838 آغاز شد، زمانی که دیوید جونز، خرده‌ فروشی بداخلاق، اولین فروشگاه خود را در سیدنی افتتاح کرد. زمانی که چارلز لوید جونز در سال 1920 مدیریت را به دست گرفت، فروشگاه نمادین خیابان الیزابت را با الهام از فروشگاه‌های بزرگ لندن و نیویورک راه اندازی کرد.

دیوید جونز مترادف با سبک و پیشرفت است. از طراحان برتر حمایت می‌کند، مد فرانسوی را با دیور و بالمین به استرالیای پس از جنگ آورده است. و از قرن نوزدهم تا بیست و یکم در خرده فروشی پیشرفت‌های زیادی داشته است. در مارس 2013، دیوید جونز با انتصاب مدل مشهور استرالیایی جسیکا گومز به عنوان سفیر جدید مد فروشگاه، عصر جدیدی از استعدادها را آشکار کرد. جسیکا به سفیر قدیمی برند دیوید جونز، مگان گیل، سفیر لباس مردانه، جیسون دونداس، سفیر جدید جوانان، مونتانا کاکس، و سفیران مسابقه‌ای گای واترهاوس و اما فریدمن به عنوان نمایندگان فروشگاه می‌پیوندد.

نظرات و سوالات
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دیوید جونز کیست؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *